הפינה החודשית

ראש השנה

החגים בפתח – אל תהיו במתח !!!! תקופת החגים ידועה כתקופה מאתגרת ליורדים במשקל כיוון שיש בה המון ארוחות, המון אוכל בארוחות והמון המון פיתויים.... המטרה : לעבור את החגים ללא עלייה במשקל איך נוכל להשיג את המטרה? תכנון, תכנון ועוד קצת תכנון .... תבררו כמה ארוחות חג יש, מי מבשל, תכננו להגיע בשליטה. שמירה על סדר ארוחות גם ובמיוחד בתקופת החגים לא להגיע רעבים לארוחות משפחתיות

קרא עוד...

עושים סדר בליל הסדר

חג הפסח הוא אחד האויבים של המרזים, ליל הסדר וחול המועד מתרכזים בעניין אחד

אוכל אוכל ועוד קצת אוכל......

המטרה : לשקול בסוף פסח כמו ששקלנו בתחילתו

קרא עוד...

משפחה בריאה בגוף בריא

הילדים שלי לא נוגעים בירקות ! מה לעשות אם הילדה שלי רק מחפשת מתוק? אני מכינה לבי"ס כריך אבל הוא חוזר כמו שהוא וישר לפח.... מוכר לכם? אם גם אתם מתקשים להתמודד עם נושא האכילה של ילדיכם , הנה כמה טיפים ונקודות למחשבה שיעזרו לכם: כחלק מכללי הבית וכחלק מסדר היום של הילדים יהיו חלק מה"כללים" לגבי נושא האכילה. אתם צריכים ראשית להסכים עליהם בתור הורים ואז להציג אותם לילדים דרך מעשים.

 

 

 

קרא עוד...

חנוכה

 

מי מפחד מסופגניות ?

חג החנוכה מגיע רק פעם בשנה וטוב שכך, משום שרובו סובב סביב מאכלים מאוד שמנים שקשה לעמוד בפניהם...

הסופגנייה – קמח לבן, סוכר לבן, הרבה מאוד שמן, ריבה, שוקולד, ריבת חלב ועוד ציפויים למיניהם. סופגנייה אחת = כ400 קלוריות

לביבות – תפוחי אדמה, מלח/סוכר ושוב הרבה מאוד שמן ....

קרא עוד...

הורדת אחוזי שומן וחיטוב


1. היכן נאגר השומן בגוף בתהליך ההשמנה, ומה קורה כאשר מרזים?
רוב השומן בגוף מצוי ברקמה מיוחדת - רקמת השומן. רקמה זו עשויה תאי שומן רבים, שבכל אחד מהם נאגרת כמות קטנה של שומן. כאשר אדם מבוגר עולה במשקל וכמות השומן בגופו גדלה, כל אחד מתאי השומן גדל במקצת ואוגר כמות נוספת של שומן. מספר תאי השומן אצל אדם מבוגר נשאר קבוע בדרך כלל. כאשר מפחיתים במשקל ואחוז השומן בגוף יורד, תאי השומן קטנים, כמות השומן שבכל אחד מהם פוחתת אך מספר תאי השומן נשאר ללא שינוי. כך גם כאשר עולים במשקל: התאים גדלים, כמות השומן בכל תא גדלה אך מספר התאים אינו משתנה.

קרא עוד...

אינדקס גליקמי

 

אינדקס גליקמי

מודעות לאינדקס הגליקמי של מוצרי מזון עשויה להקל את ההרזיה עבור אנשים הסובלים מבעיות עודף משקל, סינדרום איקס, המועדים לבעיות לב וסוכרת וחולי סוכרת.

האפקט הגליקמי (האינדקס הגליקמי) של המזונות:
אכילת פחמימות גורמת לעלית ריכוז הגלוקוז (סוכר) בדם. עליה זו מכונה תגובה גליקמית.

כאשר עלית הסוכר בדם מהירה וריכוזו גבוה יהיה האינדקס הגליקמי של המזון גבוה ולהפך.

כדי להוריד את רמות האינסולין בדם כתגובה לאכילת מזונות המכילים פחמימות ובדרך זו להעלות את הרגישות לאינסולין, מומלץ לאכול מזונות הגורמים לעליה מתונה של רמות הסוכר בדם.

קרא עוד...

דיאט או לא

                                           מתוק וקל  ?                 

             

לפני 150 שנה צריכת הסוכר במערב היתה 2.5 ק"ג סוכר לשנה

היום צריכת הסוכר לנפש בשנה היא 50 ק"ג ויותר !

 

בתור "מכורים לסוכר" כולנו מחפשים תחליפים למתוק שהם בדרך כלל על ממתיקים מלאכותיים.

 

  • דיאבטיים : בעלי ערך קלורי מופחת, לא נעדרי קלוריות לחלוטין! לדוגמא: סורביטול, פרוקטוז
  • דיאטטיים : בעלי ערך קלורי נמוך ואף אפסי. כמו – סוכרזית

 

האם אתם סובלים מ –

קרא עוד...

שליטה על כמויות

 כמה "מעט" זה באמת "קצת" ?

טכניקות לשליטה בכמויות המזון בתפריט היומי

 

ברור לכולנו שחלק ניכר מתפריט מאוזן, אכילה נבונה ואף ירידה במשקל הוא נושא הכמויות.

על מנת להצליח במשימה לאכול פחות ולהיות שבעים, לסיים ארוחה נינוחים ולא מפוצצים, מצרפת לכם טיפים מעולים מה ניתן לעשות לפני הארוחה, במהלכה ואחריה .

קחו בחשבון שזהו תהליך, לוקח לקיבה ולמערכת העיכול זמן להתרגל.

זו לא דיאטה- זה אורח חיים

קרא עוד...

סכרת הריונית

ערכים תקינים של סוכר הם חשובים מאוד תמיד ובמיוחד בעת ההיריון. זו הסיבה שבמהלך ההיריון נבדקות רמות הסוכר, בצום ובהעמסה ( 50/100 גרם סוכר) על מנת לשלול מצב של סכרת הריונית. מהי סכרת הריונית?

מהי סכרת הריונית?

כ-5% מהנשים בתקופת הריונן תסבולנה מסוכרת הריונית, לרוב הסוכרת מתאזנת ונעלמת לאחר הלידה. בסוכרת הריונית הרגישות להורמון האינסולין יורדת וכתוצאה מכך ישנו חוסר איזון ברמות הסוכר. חוסר איזון זה מתבטא ברמות סוכר גבוהות בצום ולאחר העמסה.

קרא עוד...

יוצאים לקניות

כשנכנסים לסופר המבחר ענק , מדפים עמוסים בכל טוב, עשרות סוגים ווריאציות של מוצרים, פרסומות מבלבלות ואם אנחנו גם קצת רעבים – הרי שזו קרקע גידול לקניות מוגזמות ולא מתוכננות נכון (גם מבחינה תזונתית). בואו נעשה קצת סדר בבחירת המוצרים בסופר על מנת שנוכל למלא את מטבח באופציות בריאות, מתאימות קלורית וכמובן גם טעימות:

 

 

קרא עוד...

פירות החורף

מהם הסגולות של פירות החורף? מה עדיף – בננה או תפוז ? מיץ אשכוליות או רימון? מיצי פירות –ישנה סברה כי מיץ תפוזים חשוב לבריאותינו וכי מיץ אשכוליות שורף שומנים,האם כך ? מיצי פירות מלאים בסוכרים ואינם מכילים את הסיבים התזונתיים ולכן עדיף לצרוך אותם כפירות שלמים, גם את פירות ההדר כמו – אשכולית, תפוזים ומנדרינות.

קרא עוד...